Warsztaty dla Stowarzyszenia Anioły Wiedzy

Kolejny warsztat za nami – tym razem szkoliliśmy wolontariuszy Stowarzyszenia Anioły Wiedzy, którzy na co dzień dzielą się swoimi pasjami z dziećmi. Pokazują im świat eksperymentów przyrodniczych, tańca czy zapoznają z robotyką. Bardzo chcielibyśmy wraz z Aniołami Wiedzy połączyć siły i udostępnić takie wydarzenia również dla Głuchych dzieci – ważne jest bowiem, inspirować dzieci wiedzą i nauką od najmłodszych lat.

Na początek jednak opowiedzieliśmy wolontariuszom o Kulturze Głuchych, uświadamiając im jak ważne jest, by pamiętać, że Głusi są obcojęzyczni, ponieważ ich język (Polski Język Migowy) ma zupełnie inną gramatykę niż język polski, dlatego słyszący muszą uczyć się migać, tak jak uczą się każdego języka obcego. Uczestnicy szybko i chętnie przeszli od teorii do praktyki, ćwicząc dzielnie nowo poznane znaki PJM – umieją się już przywitać i przedstawić, literując swoje imię.

Warsztat odbył się dzięki współpracy trzech organizacji: Fundacji Rozwoju Integracji Społecznej, która prowadziła zajęcia, Stowarzyszenia Anioły Wiedzy, które zaraziło swoich wolontariuszy chęcią poznania nowej kultury oraz Stowarzyszenia Żółty Parasol, które bezpłatnie i z ogromną otwartością na nasze działania udostępniło nam salę na warsztaty! Bardzo dziękujemy Współorganizatorom i liczymy na dalszą współpracę. Dziękujemy także uczestnikom za aktywny udział w warsztatach, otwartość i zaangażowanie (pomimo sobotniego poranka!).

Będziemy na pewno kontynuować dobrze zaczętą tradycję współpracy, dlatego zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń i uczestnictwa w kolejnych warsztatach 🙂